понеділок, 14 січня 2019 р.


Свято Василя:традиції святкування.
14 січня в Україні потрійне свято. Християни східного обряду святкують Василя Великого, Обрізання Господнє і перший день нового року за старим стилем.
 Про історію свята і традиції в цей день Василь Великий – архиєпископ Кесарії Кападокійський, вселенський учитель церкви (IV століття нашої ери). 
14 січня вшановують його пам'ять. Церковні джерела характеризують Василя Великого як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя.
Саме йому належить вислів:
 "Скільки віднімеш від тіла, стільки додаси сили душі".

Також Василя  Великого важали покровителем землеробства, і саме тому в цей день основним обрядом було засівання осель збіжжям.
Перший посівальник на Новий рік, як правило, приносить у дім щастя. Вважається, що дівчата щастя не приносять, так що і засівати їм не годиться.
 Особливістю богослужіння в цей день полягає в тому, що відбувається літургія, написана самим святителем. Вона – перша з десяти божественних літургій, служіння яких встановлено у певні дні року. Порядок, зміст і чин літургії Василія Великого відрізняються від літургії Іоанна Златоуста більш об'ємними молитвами і протяжної мелодикою співів.
Василя вечір, 13 січня, відзначається народними гуляннями. У цей день люди ходять в гості вітати один одного, носять частування. Це свято вважається сприятливим періодом для молитов.
Люди вірять, що Господь у цей день прислухається до прохань людей. Вони просять у молитвах про щастя, здоров'я та благополуччя для себе та близьких людей. В деяких будинках у цей день прийнято встановлювати обрядовий сніп із колосків торішнього врожаю – дідух. Його розміщують на самому видному розі будинку. Дідух символізує дух нового врожаю. В кінці святочних свят сніп спалюють

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10406709-svyato-vasilya-naykrashchi-privitannya.html

Немає коментарів:

Дописати коментар