понеділок, 23 грудня 2024 р.

 

В бібліотеці №47  вивчаємо українську мову.


22 грудня в бібліотеці №47 пройшло чергове засідання клубу з вивчення української мови. Юлія Чабан, модератор розмовного клубу «Єдині», присвятила заняття розмові про побутову техніку, про речі, без яких не обходиться жодна оселя. Речі ці – наші домашні помічники. Вони різні, але всі такі необхідні.

В ході заняття - орієнтовні дослідницькі і проблемні запитання:

Як техніка допомагає в побуті, і якою вона буде в майбутньому?

Як «потоваришувати» з технікою?

Яка роль техніки у житті людини?

четвер, 19 грудня 2024 р.

              Вивчаємо українську!


3 листопада в бібліотеці №47   зібрались члени розмовного клубу "Єдині".

Основною темою занять було вивчення фразеологізмів української мови.

Модератор пояснила предмет вивчення фразеології, дала основні відомості про фразеологізми, показала на прикладах, як формувати вміннями визначати їх у тексті, розкривати їхнє лексичне значення та пояснила роль фразеологізмів у мовленні.

В бібліотеці багато словників. Серед таких словників є і фразеологічний. В словнику представлені найуживаніші фразеологічні одиниці сучасної української мови, розтлумачено їх значення. Бібліотекарі розповіли і показали на прикладах як користуватися фразеологічним словником.

"Єдині"-говори українською"

В бібліотеці №47 розпочав  роботу розмовний клуб "Єдині" з вивчення української мови.

13 жовтня бібліотекарі  запросили читачів до бібліотеки на відкриття розмовного клубу .Заняття провела Юлія Чабан, модератор з вивчення мови.

Тема 1-го уроку :знайомство, мотивація, страх помилок. Велику увагу  модератор приділяла  вивченню та розрізненню інформаційної грамотності, а також  питанню як сприймати емоційну інформацію від оточуючих нас людей. Бібліотекарі прийняли участь в заняттях з вивчення  мови.

Всім присутнім було цікаво та пізнавально. Всі разом  вчились реагувати  на дії та поступки людей, які несли надто емоційну інформацію. Модератор наголосила, що  ми повинні приділяли особливу увагу джерелам інформації, тобто перевіряти чи є вони надійними.

Всі присутні вчились дискутувати  один з одним, вчились обережно використовувати слова з співрозмовником, щоб  не викликати зайві емоції. Було весело. 

 В бібліотеці – філії №47 працює розмовний клуб "Єдині".


В бібліотеці продовжує роботу розмовний клуб "Єдині" з вивчення української мови. Членами клубу є читачі бібліотеки, які з хочуть розмовляти  українською.

Заняття  пройшли 27 жовтня в день  відзначення  Дня української писемності  та мови. Це свято розвитку державної мови. Свято об’єднує серця тих, хто вболіває за долю української нації і майбутнє Українського Слова.

Під час занять говорили про  мову, про писемність, про актуальні питання сьогодення, які увиразнюють  силу духу українців. З членами клубу була проведена цікава вікторина  "Українська  мова" і мовознавчий тест "Я люблю українську".

Заняття з вивчення української  мови підвищує  рівень володіння  нею. 

понеділок, 9 грудня 2024 р.

 День літературної казки в бібліотеці -філії №47.


26 листопада до бібліотеки завітали учні 1-го класу школи «Майбуття» з Оксаною Вашкевич, класним керівником. В бібліотеці пройшов літературний урок під назвою «Казки, які завжди з тобою».

Бібліотекарі підготували відеоматеріали  про життєвий та творчий шлях  Ганса Крістіана Андерсена і Шарля Перро, основоположників європейської літературної казки.

Епіграфом до  уроку став вислів Ганса Крістіана Андерсена: «Землю прикрашає казка ― блискуче, найкраще у світі золото, що блищить вогником у дитячих оченятах, дзвенить сміхом з дитячих вуст і вуст їх батьків». 

Ім'я  Шарля Перро відоме у всьому світі.

 

Бібліотека -філія №47 ім.О.Гончара разом з читачами бібліотеки взяла участь в акції «Національний тиждень читання», що проводить з 04 грудня по 10 грудня 2024 року Український інститут книги.


За цей тиждень бібліотеку відвідали дуже багато читачів, які полюбляють читати книги різної тематики. Читачі висловлювали різні думки з приводу, яке місце в їх житті  відіграє книга.

Погоджуємось з  тим, що читання – це своєрідна форма релаксації, яка допомагає боротися зі стресом і поганим настроєм. Книга здатна одночасно і активізувати мислення, і розслабити, відволікти від проблем.

 Бібліотека №47 прийняла участь у Всеукраїнському тижні з протидії булінгу.


З 27 вересня по 01 жовтня в нашій державі стартував Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.

У рамках Тижня бібліотека № 47 ім.О.Гончара   разом з вчителями ліцею№78 провели виховний заход щодо захисту інтересів дітей та протидії насильству.

Тема  виховного заходу: 'Добро, справедливість, толерантність- європейські цінності". Булінг (від англійського bullying) – тривале цькування, залякування, агресивне переслідування одного .

День Голодомору в бібліотеці -філії №47

25 листопада в ліцеї № 78 бібліотекарі бібліотеки №47, вчителі 8-А, 8-Б, 4-Б та учні цих класів провели урок-реквієм до Дня пам'яті жертв Голодомору. Захід був проведений на честь мільй‌онів украї‌нців, які загинули під час Голодомору – штучного голоду, створеного радянською владою у 1932-1933 роках. Досі невідома остаточно кількість осіб, яких знищила радянська влада. Вони назавжди залишились непорахованими.

 Богдана Недолуженко, вчитель історії, презентувала матеріали з історії Голодомору. Для учнів Неоніла Дюкарева презентувала книжкову виставку «І пам’яті свіча не згасне». Лідія Болдинська, бібліотекар школи, прочитала твір Богдана Лепкого  «Мишка».

 

                  Всесвітній день кухаря 

 20 жовтня кулінари всього світу відзначають своє професійне свято, яке заснував конгрес Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств у 2004 році. Свято ще дуже молоде, але ця організація налічує 8 мільйонів членів.

Бібліотекарі бібліотеки№47 підготували книжкову виставку  та провели огляд  книг про українську кухню. Захід був проведений  для учнів 9 класу ліцею №78. Учням  розповіли про креативні рецепти, які  на представлені на сторінках книжок ,про страви, які завжди готує українська господиня.

              
«Жити в мирі з собою та іншими» 



14 листопада бібліотекарі бібліотеки №47 провели   виховний урок до Міжнародного дня толерантності.


День толерантності - свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО.

Варто пам'ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв.

Урок був проведений з учнями 2-г класу ліцею№78.

Бібліотекарі на прикладах казок  розповіли про добро і зло, дружбу, чесність, щедрість та любов до ближнього.

Для  дітей казка - це основне джерело пізнання навколишнього світу. Це одна із форм усного навчання поведінки в житті. Казка тлумачить їм походження звірів, людей, явищ природи.