середа, 22 січня 2025 р.

 

В бібліотеці №47 відбулась презентація книжкової виставки до Дня Соборності України.


День Соборності України – державне свято, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Урочиста церемонія Злуки відбулася 22 січня 1919 року на майдані Святої Софії у присутності десятків тисяч киян. До Дня Соборності України бібліотека №47 оформила книжкову виставку «Соборна мати Україна одна на всіх, як оберіг». Представлені на виставці книги, історичні статті, історико-хронологічні довідники, підручники, що висвітлюють історичні події тих років, становлення та розвиток українського державотворення. Історичні факти переконливо свідчать, що український народ протягом кількох століть  мав свою державність, відстоював її, боровся за її відродження та збереження. Свою державність він творив на своїй землі, а не шляхом загарбання  і поневолення чужих територій, власними зусиллями, своєю кров’ю і потом. 

На виставці представлені книги «Народження країни» і «Князі і гетьмани усієї Русі» із серії «Історія без цензури». В книгах розповідається про те, як Україна «здобувала себе»: як ставала країною, а потім державою, як формувала свою територію та окреслювала її кордонами-тими кордонами, які нам сьогодні доводиться боронити зі зброєю в руках. Крім того ,читачі дізнаються історію появи українського прапора ,герба та гімну -державних символів, які сьогодні набули нового, заслуженого й набагато важливішого значення, ніж за колишніх часів зневіри та розчарування.

  Історія кожної нації ,представленої на політичній мапі сучасної Європи, зберігає пам'ять про сторінки, без яких цю націю неможливо собі й уявити. Для України такою визначальною подією стало козацьке повстання, яке на початку 1648 року підняв тоді ще чигиринський сотник, а згодом уславлений козацький гетьман Богдан Хмельницький. Крім того, історична пам'ять про ті буремні події була настільки живою, що й кілька століть по тому - у пору  формування української нації – саме вона стала одним з наріжних каменів роз будови української ідентичності .

На виставці представлена книга «Мальована історія Незалежності України» від  братів Капранових. Читач  може ознайомитись з нашою історією державності та поринути у часи коли всі були одним цілим, про життя, як воно було, є і буде, без звеличення одних і  приниження інших. Капранови показують,що історія -це не набір фактів і дат. Це безперервний процес, який не зупиняється ані на мить.

Спеціально для тих читачів, які хочуть більше дізнатися про велике минуле України рекомендуємо познайомитись з  книгою «100 ключових подій української історії». Завдяки цій книзі читач дізнається про ключові події української історії, які не тільки сприяли формуванню української нації, а й суттєво вплинули на подальший розвиток та створення нашої держави, соборності нашої держави. На виставці представлений журнальний  варіант видання  праці Володимира Винниченка «Відродження нації», яка, за словами самого автора, подає «Правдиву картину боротьби українства за визволення свої нації під час і після Великої Російської Революції» та висвітлює події другого періоду доби Центральної Ради, який Володимир Кирилович називає періодом організації юридично-правової державності.

В книзі В.П.Шевчука  і М.Г.Тараненка « Історія української державності»  в одному з розділів розповідається про історичний факт Злуки. Читачі з задоволенням  дізнаються про історичні події того часу.


Ознайомитися з літературою, представленою на виставці, можна в читальному залі бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар