понеділок, 7 квітня 2025 р.

           Виставка художніх робіт Євгенії Пенчевої 


 


3 квітня у бібліотеці №47 відбулась виставка художніх робіт Євгенії Пенчевої під назвою «Україна – мати моя». Евгенія Пенчева- художниця, дипломант Міжнародного конкурсу «Golden Time Talent» в Лондоні, дуже творча натура, народилась і проживає в Одесі. В своїх малюнках художниця намагається донести до глядачів свій  зв’язок із навколишнім середовищем, природою, морем. Художниця розкриває обрані теми,  передаючи  свою емоційність  через кольори, композицію  образів, які  несуть безпосередність і щирість. В малюнках  де зображено море відчувається свобода, спокій. 

                                                "Подорож Елладою"

 


3 квітня в 4а класі ліцею №78 відбувся захопливий урок-подорож "Подорож Елладою", приурочений до Дня Незалежності Греції. Це було справжнє занурення у світ давньої та сучасної Еллади, її культуру, традиції та історію.

Бібліотекарі бібліотеки №47 познайомили учнів із цією дивовижною країною, розповівши про її унікальну спадщину та внесок у світову культуру. Учні ж підготували цікаві реферати, у яких висвітлили національні традиції, особливості грецького національного одягу, кулінарні шедеври та культурні надбання країни.

 Казці "Дюймовочка"-190 років .


3 квітня в 2г класі ліцею №78 відбулося яскраве свято книги, дитинства та чарівного світу казки, приурочене до Міжнародного дня дитячої книги.

Бібліотекарі бібліотеки №47 занурили маленьких глядачів  у дивовижну історію створення казки «Дюймовочка» та познайомили їх із захопливими фактами про цю всесвітньо відому історію Ганса Крістіана Андерсена.

вівторок, 1 квітня 2025 р.


Ганс Крістіан Андерсен – чарівник казок.

Казки  переносять нас у чарівний світ, де добро перемагає зло, де тварини говорять, а звичайні речі можуть мати магічну силу. А чи знаємо ми, хто написав багато таких чудових історій?

Це був Ганс Крістіан Андерсен, датський письменник, який народився дуже давно – у 1805 році в маленькому містечку Оденсе, що в Данії. Він був звичайним хлопчиком із бідної сім’ї, але мав велике серце, мріяв і любив складати історії.

Коли Ганс був маленьким, його тато читав йому книжки, а мама розповідала народні казки. Хлопчик дуже любив фантазувати і придумувати власні історії. Спочатку йому було важко, і не всі вірили, що він стане великим письменником. Але він ніколи не здавався!

Його перші казки були незвичайними – вони не лише розважали, а й вчили добру, чесності, дружбі та справедливості.

четвер, 27 березня 2025 р.


 Бібліотека -філія №47 організувала зустріч з військовослужбовцем до  Дня Національної гвардії.


 26 березня Україна відзначила День Національної гвардії — свято відважних військових, які стоять на захисті держави, її суверенітету та громадянського спокою.

27 березня для читачів бібліотеки №47 була проведена інформаційно-виховна година до цієї дати.

Захід розпочався з розповіді завідувачки бібліотеки про історію створення Національної гвардії, її значення для захисту суверенітету та безпеки держави. Присутні дізналися про основні завдання, структуру та героїчні вчинки нацгвардійців, які виконують свої обов’язки в мирний час і під час бойових дій.

                         Ліні Костенко-95 років.


20 березня бібліотека №47 прийняла участь у відкритому конкурсі читців творів  Ліни Костенко «Поезія – це завжди неповторність», приурочений 95  річниці з  дня народження Ліни Костенко .Захід пройшов в ліцеї №78. В конкурсі прийняли участь учні з 1-го по 11 класи. 

Тетяна Рейда вручила "Подяку" Наталії Гребенник-Бондарчук, директорці Одеського ліцею №78, за активну участь у проведені онлайн-марафону до  дня народження Ліни Костенко та за плідну співпрацю між бібліотекою і школою.  

середа, 26 березня 2025 р.

                                          Святковий концерт


10 березня в ліцеї №78 відбувся святковий концерт, присвячений 211- й річниці від Дня народження видатного українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка. Захід був проведений для учнів 9-х класів. Музичний концерт до дня народження Тараса Шевченка є  подією  в житті учнів, що сприяє вшануванню пам'яті великого поета та художника. Цей захід об'єднав учнів, викладачів та бібліотекарів у творчому підготовчому процесі, дозволяючи всім глибше зануритися в спадщину великого Кобзаря.

На сцені  актового залу ліцею виступали талановиті учні дитячої музичної школи  №6 разом  з викладачами Катериною Семеновою і  Наталією Чистовою. Виконавці з великою гордістю презентували твори Тараса Шевченка.

 Бібліотека №47 прийняла участь в журі конкурсу читців віршів Шевченка


З місяцем березнем пов’язано багато важливих подій. Але про одну подію кожног
о року пам'ятаємо завжди. В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє і шанує все людство.  До таких імен належить й ім'я великого українського поета Тараса Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню своєму народові. "Учітеся, читайте і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь» - ці слова великого українського поета ніскільки не втратили своєї актуальності й сьогодні.

Ось і сьогодні,12 березня, бібліотекарі бібліотеки №47 були запрошенні в ліцей №78 для оцінки учасників  конкурсу з читання віршів Тараса Шевченка. 

Захід проходив в актовому залі ліцею. Говорити про Тараса Григоровича Шевченка можна нескінченно. Ім'я Великого Співця відоме на всю Україну та на весь світ. « Історія  мого життя ,- писав поет, - стає частиною історії моєї Батьківщини».

             Театралізованоне  дійство .


13 березня відбулась інсценізація поеми Тараса Шевченка «Наймичка» в ліцеї №78 за участі бібліотеки №47.  На початку заходу бібліотекарі розповіли про історію написання та зміст твору. Виставу поставили учні - старшокласники цього начального закладу. Ольга Кудлаєнко - класний керівник.

Театралізована вистава за поемою Тараса Шевченка «Наймичка» — це зворушлива історія про материнську любов, самопожертву та долю простої жінки-кріпачки, яка вимушена була все своє життя страждати і приховувати своє материнство. 

понеділок, 17 лютого 2025 р.

"Найромантичніші  літературні твори"

Огляд творів до Дня закоханих.

 

14 лютого -  День всіх закоханих і Всесвітній день дарування книг.   В цей  святковий день хочеться  радості й тепла, побільше свята. Пропоную вашій увазі ,на мій погляд, книги, які не дадуть вам сумувати. Кожні стосунки унікальні, і сучасна література пропонує безліч приголомшливих прикладів таких історій. У цій добірці ви заглянете у світ найкращих українських книг,які висвітлюють всю палітру почуттів від першого погляду до випробувань.

Пропонуємо Вам прочитати два романи сучасної української письменниці Наталії Гурницької " Мелодія кави у тональності кардамону" та " Мелодія кави в тональності сподівань".

середа, 12 лютого 2025 р.

 #Lina_Kostenko95  Бібліотека  №47 приймає участь в поетичному онлайн- марафоні.


 З нагоди 95-ї річниці до дня народження Ліни Костенко, української поетеси, Централізована бібліотечна система для дорослих міста Одеси оголосила поетичний онлайн -марафон "Я вибрала долю собі сама". В поетичному марафоні прийняла участь читач бібліотеки №47 Ілля Сімашкевич , учень 2-го класу ліцею №78 з віршем Ліни Костенко «Все на світі треба пережити"


.

середа, 5 лютого 2025 р.

#Lina_Kostenko95  Бібліотека  №47 приймає участь в поетичному онлайн- марафоні.

 З нагоди 95-ї річниці до дня народження Ліни Костенко, української поетеси, Централізована бібліотечна система для дорослих міста Одеси оголосила поетичний онлайн -марафон "Я вибрала долю собі сама". В поетичному марафоні прийняла участь читач бібліотеки №47 Віталій Стасішин, учень 5-го класу ліцею №78 з віршем Ліни Костенко «Доля».




вівторок, 4 лютого 2025 р.

 #Lina_Kostenko95  Поетичний онлайн- марафон.

 З нагоди 95-ї річниці до дня народження Ліни Костенко, української поетеси, Централізована бібліотечна система для дорослих міста Одеси оголосила поетичний онлайн -марафон "Я вибрала долю собі сама". В поетичному марафоні прийняла участь читачка бібліотеки №47 Маргарита Рибалко, учениця 2-Г ліцею №78 з віршем «Коти, зайці, ведмедики, лисиці…».




понеділок, 3 лютого 2025 р.

 #Lina_Kostenko95 

Поетичний онлайн -марафон "Я вибрала долю собі сама". 

В поетичному марафоні до дня народження Ліни Костенко прийняв участь читач бібліотеки №47 Віталій Стасішин з віршем "Страшні слова, коли вони мовчать".




"Наталка Полтавка"-театральне дійство


30 січня бібліотека №47 прийняла участь  в презентації вистави "Наталка Полтавка" за п'єсою Івана Котляревського.  Учні 9 класу ліцею №78тпоказали  чудове театральне дійство .Ольга Кудлаєнко - класний керівник. Молодь, хай ще несміливо, але  реалістично подали позитивні образи й характери селян. Дуже талановито був представлений образ Наталки Полтавки -працьовитої, вірної, яка поважає старших ,  кохає  та бореться за своє щастя. Приємно було спостерігати за учнями ,які вони вміло  представили образи  головних героїв п’єси. 

четвер, 30 січня 2025 р.

 

Книжковий дивосвіт Всеволода Нестайка 

30 січня в бібліотеці №47 пройшов літературний урок до дня народження Всеволода Нестайка Захід був проведений» з учнями 1-го класу ліцею №78 та Оленою Єрмаковою, класним керівником.Всеволоду Нестайку  виповнилось   95 років, книгами якого зачитується три покоління читачів.

При згадці про Нестайка багато хто мимоволі посміхнеться.

 Всеволод Нестайко належить до тих письменників, які пишуть не тільки повчально, а й цікаво і весело. Він на все життя зберіг здатність радіти і щедро дарувати радість іншим. Разом з бібліотекарями діти віртуально помандрували сторінками життя письменника, побували у його школі, почули, як він навчався, як почав писати свої твори. 

середа, 22 січня 2025 р.

 

В бібліотеці №47 відбулась презентація книжкової виставки до Дня Соборності України.


День Соборності України – державне свято, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Урочиста церемонія Злуки відбулася 22 січня 1919 року на майдані Святої Софії у присутності десятків тисяч киян. До Дня Соборності України бібліотека №47 оформила книжкову виставку «Соборна мати Україна одна на всіх, як оберіг». Представлені на виставці книги, історичні статті, історико-хронологічні довідники, підручники, що висвітлюють історичні події тих років, становлення та розвиток українського державотворення. Історичні факти переконливо свідчать, що український народ протягом кількох століть  мав свою державність, відстоював її, боровся за її відродження та збереження. Свою державність він творив на своїй землі, а не шляхом загарбання  і поневолення чужих територій, власними зусиллями, своєю кров’ю і потом. 

 

        День Соборності України.


22 січня з метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України       в 6-Б ласі ліцею №78 бібліотекою №47 було організовано та проведено патріотичну годину « «Ми – діти своєї країни» та були запрошенні на свято Соборності в 2-Г клас.

Відзначення цього свята сьогодні важливе, як ніколи. Воно нагадує нам про те, що лише в єдності ми маємо силу, лише разом зможемо подолати всі біди та нещастя, які випали на долю нашого багатостраждального народу.

 Учні співали пісні про  Україну,  читали вірші наших українських поетів.

четвер, 16 січня 2025 р.

 "Червона шапочка"-літературний урок


16 січня   пройшов літературний урок   «Казк
а оживає»   з учнями 2-Г класу ліцею №78.
 "Червона Шапочка" – відома й дорослим, і дітям казка. Але, мабуть, не кожен з нас знає хто написав казку «Червона Шапочка». 
Лідія Болдинська ,бібліотекар  ліцею, прочитала казку «Червону  Шапочку» від двох  казкарів. Бібліотекарі розповіли  учням чим же відрізняються казка «Червона Шапочка» у редакції Шарля Перро та братів Грімм та чим відрізняється народна казка від літературної.

Взагалі, «Червона Шапочка» — народна європейська казка з сюжетом про маленьку дівчинку, що зустріла вовка. Літературно оброблена Шарлем Перро, пізніше була записана братами Грімм.


середа, 8 січня 2025 р.

 Презентація книжкової виставки в бібліотеці №47               


 
„З глибин народного життя вийшла поезія Василя Симоненка. ...Вітер часу

не остудив Симоненкових поезій, вогнем душі жаріють вони й сьогодні..."-писав Олесь Гончар.