понеділок, 20 травня 2019 р.


                      Свято Вишиванки 
Бібліотека №47 імені Олеся Гончара прийняла участь в святі до Дня вишиванки.


16 травня працівники бібліотеки № 47 були запрошені на святкування Дня вишиванки до музичної школи № 6.Захід організувала Катерина Семенова ,викладач співу та музики.





З вступним словом виступила  Наталя Чистова,завідуюча відділом краєзнавства обласної юнацької бібліотеки. В своєму виступі вона розповіла про історію святкування  свята про те,що Всесвітній день вишиванки відзначають в третій  четвер травня  і що ідею свята запропонувала у 2006 році студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин 

               
 Катерина Семенова виступила в ролі ведучої свята.
  Учні музичної школи виконували пісні про Україну, про вишиванку, про кохання, про батьків . Даша Почирняй виконала пісню «Мама», Маргарита Смотрова заспівала пісню «Якби мені черевички». Особливо пройнялися присутні піснями Михайла Маєвського «Молитва за Україну» та Даші Полякової, яка співала пісню «Мої батьки». Тимур Середа виконав сучасну українську пісню «Там, де ми є». 

Завершувала захід Діана Рощина з піснею «Мова єднання».

В для читачів в бібліотеці була оформлена виставка-інсталяція під назвою «Вишиванка-оберіг,що не губиться в віках». Книги,які рекомендовані читачам,розкривають технологію розробки схем вишивки,показують орнамент та малюнок самої вишиванки. Всі читачі мають можливість взяти додому ці книжки.

Людмила Шевчук,майстриня вишиванки, розповіла присутнім про вишивку взагалі.
 Вона сказала: «різнобарвними нитками вона вплетена в нашу непросту історію. 
Феноменом вишиванки є те, що вона зберігалася і через віки дійшла до нас у своєму первісному вигляді. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка-вишиванка є головним оберегом людини. Символи та знаки, які вишивали на сорочці, мали своєрідне сакральне кодування.
Вишиті сорочки та вишиванки оберігають та наділяють силою рідної землі, тому що, символи вишиті на них мають глибоке значення, яке закладене тисячі років тому.»

Українська вишиванка – це те, без чого важко уявити нашу культуру та побут.
  В кінці свята всі дружньо фотографувались.


Немає коментарів:

Дописати коментар